Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
KURUMSAL / Dünya'da Kale Kilit


Kale Kilit, sadece Türkiye’de değil, dünya pazarında da söz sahibi bir markadır. Kale, bir çok ülkenin ve bölgenin kullanım alışkanlıklarına, ince yapıda yer alan yapıya uygun ölçü tercihlerine ve en önemlisi güvenlik ihtiyaçlarına cevap verecek üretim teknolojisi alt yapısına sahip bir yapıyla üretimi gerçekleştiriyor. Profesyonel AR-GE ekibi ve yaklaşık 2000 kişiden oluşan personel sayısı, 8 ürün grubu altında 350’nin üzerinde ve her ihtiyaca uygun ürün seçeneği bulunmaktadır.

Global bir marka olarak dev bir adım daha atan Kale Kilit, yalnızca bölgenin değil, Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisini kurmuştur. Kale Endüstri Holding bünyesindeki tüm grup şirketlerinin ürünlerinin tek bir çatı altında birleştirileceği ve üretileceği Çerkezköy Fabrikası, hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın en büyük entegre kilit üretim tesisi olmuştur. Kale Kilit, yeni tesisinde, sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da üretim kapasitesi ve kalitesiyle ön plana çıkacak.

Devlet destekli markalaşma programı Turquality kapsamında olan Kale Kilit, program çerçevesinde desteklenen sektörün ilk ve tek markasıdır. Kale Kilit, Rusya’dan Arjantin’e, Ukrayna’dan Suudi Arabistan’a dünyanın toplamda bugüne kadar 102 farklı ülkesine ulaşmıştır. Her yıl düzenli olarak 70 ülkeye ihracat yapan Kale Kilit’in en yüksek ihracat yaptığı ülkeler; Suudi Arabistan, Irak, Rusya, Cezayir’dir.

Kale Kilit, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013, 2014 ve 2015 yılları ihracat rakamları ile İMMİB İstanbul Maden ve Metal İhracatçı Birlikleri “metal eşya” kategorisinde on yıl üst üste birinci olarak “İhracatın Yıldızı Ödülü”nü almıştır. Kale Kilit, ayrıca yıllardır, İSO ‘Türkiye’nin ilk 500 Sanayi Kuruluşu’ sıralamasında yer alma başarısını devam ettirmektedir. ​​